gdanskhostel.com.pl

Strona o turystyce i wakacyjnych podróżach

PodróżeTurystyka

Kaszuby atrakcje – zaczarowana kraina na północy Polski

Kaszuby atrakcje – zaczarowana kraina na północy Polski

Kaszuby to niedoceniany przez turystów region Polski. Decydując się na letni urlop, Polacy wybierają bowiem najczęściej morze lub góry. Podczas gdy wypoczynek w zatłoczonych kurortach może nie być efektywny, Kaszuby obfitują w atrakcje i kuszą spokojem.

Dlaczego warto odwiedzić Kaszuby?

Cały region Kaszub to przepiękna i malownicza okolica, która obfituje w jeziora, lasy i zielone polany. To idealne miejsce, w którym można wypocząć w otoczeniu przyrody, z dala od zgiełku dużych miast. Warto podkreślić, że region ten intensywnie rozwinął się w ciągu ostatnich kilku lat, oferując odwiedzającym bogatą i zróżnicowaną infrastrukturę turystyczną. Najbardziej wymagający goście znaleźć mogą zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie, rodziny z dziećmi zdecydować się na wynajem dużego i wygodnego domku nad jeziorem, a osoby preferujące aktywny wypoczynek mogą wybrać urokliwy pensjonat, który będzie bazą wypadową do pieszych wędrówek lub rowerowych wypraw.

Kaszuby atrakcje dla fanów dwóch kółek

Trasy rowerowe rozciągają się przez niemal całe Bory Tucholskie, aż po Hel, a ich zróżnicowany poziom trudności sprawia, że zarówno początkujący kolarze, jak i ci doświadczeni znajdą idealny szlak dla siebie. Szczególną atrakcją Kaszub jest trasa zwana „Kaszubską Marszrutą”, która przebiega przez Park Narodowy Bory Tucholskie oraz Zaborowski Park Krajobrazowy. Wybierając tę ścieżkę, turyści mogą zwiedzić również:

  • Charzykowy – malowniczą miejscowość nad jeziorem, pełną wakacyjnych atrakcji, takich jak restauracje, kawiarnie oraz tereny rekreacyjne,
  • Funkę – znaną harcerzom osadę leśną z Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej,
  • oraz przepiękny zespół pałacowy w Wielkich Chełmach, pochodzący z początków XIX wieku.

Odcięcie „Kaszubskiej Marszruty” od niebezpieczeństw związanych z ruchem drogowym oraz fakt, że większość trasy przebiega w lesie sprawiają, że jest ona najczęściej wybierana przez rodziny z dziećmi. Inne ciekawe szlaki rowerowe na Kaszubach to rozpoczynający się nad Bałtykiem Szlak Pierścienia Zatoki Puckiej oraz malowniczy Szlak Dookoła Jezior Wdzydzkich.

Kaszuby atrakcje – co warto zobaczyć?

Każdy turysta zwiedzający Kaszuby powinien odwiedzić jedną z wież widokowych, które pozwalają zobaczyć i poczuć magię tego rejonu na własnej skórze. Doskonałym punktem widokowym jest drewniana platforma na Wieżycy (328,6 m n.p.m.), czyli najwyższym wzniesieniu tego regionu. Dzięki niej zobaczyć można krainę pełną jezior, lasów, a także malownicze Wzgórza Szymbarskie. Kaszuby obfitują również w atrakcje dla fanów historii i architektury. W Bytowie warto zobaczyć gotycki zamek z XIV wieku, a także gotycką wieżę i urokliwy bytowski Rynek, które znajdują się w pobliżu warownej budowli. Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie to natomiast pozycja obowiązkowa dla osób kochających historię kolei. Spacer po tym miasteczku, podziwianie kolorowych kamieniczek, a także pyszny obiad na rynku będą doskonałym podsumowaniem wizyty na Kaszubach.

Kaszuby atrakcje to gwarancja udanego czasu spędzonego na łonie przyrody, w otoczeniu malowniczych jezior i lasów. Dogodna infrastruktura rowerowa oraz liczne muzea i perełki architektury sprawiają, że każdy turysta znajdzie na Kaszubach coś dla siebie.