gdanskhostel.com.pl

Strona o turystyce i wakacyjnych podróżach

Lifestyle

Jak utrwalić opaleniznę dzięki diecie i kosmetykom?

Jak utrwalić opaleniznę dzięki diecie i kosmetykom?

Tak kobiety, jak i mężczyźni nie ukrywają tego, że jednym z ich marzeń jest piękna, intensywnie brązowa opalenizna. Okazuje się, że jej uzyskanie nie jest tak dużym problemem, jak jej utrzymanie, a przecież wiele osób chce się nią cieszyć także po lecie. Jak utrwalić opaleniznę? Istnieje co najmniej kilka skutecznych sposobów na które warto zwrócić uwagę.

Czy można długo cieszyć się opalenizną?

Choć już po kilkunastu dniach opalenizna zaczyna znikać, nie oznacza to wcale, że musimy biernie przyglądać się temu procesowi. Istnieje przynajmniej kilka sposobów na jej dłuższe utrzymanie, a wybór tego najwłaściwszego ma indywidualny charakter. Na pierwszy plan wysuwa się tu odpowiednie nawilżanie. Wiele osób pamięta o tym, aby nawilżać skórę już po opalaniu, okazuje się jednak, że nie mniej ważne jest dbanie o to także przed wyjściem na słońce. Często wystarczą najprostsze preparaty z drogerii spełniające ten cel, choć osoby ze skórą wrażliwą powinny wcześniej upewnić się, że żaden z nich nie wywoła podrażnień.

Najskuteczniejsze sposoby na zachowanie opalenizny

Chociaż wielu osobom może wydać się to dość dziwne, utrwalanie opalenizny warto rozpocząć od zaopatrzenia się w krem z wysokim filtrem. Wbrew często powtarzanym obawom, z pewnością nie zaszkodzi on naszej skórze, przyczyni się zaś do tego, że opalanie będzie bezpieczniejsze. Nakładając krem z wysokim filtrem możemy też ochronić skórę przed nieestetycznymi ciemnymi plamami, które znacząco osłabiają końcowy efekt opalania.
Zaraz po zakończeniu opalania należy też przystąpić do nawilżania skóry dbając o nie przez cały czas, w którym ma ona piękny, brązowy odcień. Najlepiej sprawdzają się w takiej sytuacji najdelikatniejsze kosmetyki – lekkie balsamy, pianki oraz mleczka. Stosowanie bardziej intensywnych preparatów może prowadzić do dolegliwości bólowych, bo zaraz po opalaniu skóra jest zawsze lekko podrażniona.
Także peelingi mogą okazać się pomocne wtedy, gdy zależy nam na dłuższym cieszeniu się piękną opalenizną. Jeśli są delikatne, z pewnością przyczynią się do tego, że skóra będzie nie tylko gładsza, ale i bardziej jędrna. Nie każdy peeling sprawdzi się tak samo dobrze, w momencie zakupu kluczowe znaczenie powinien mieć więc jego skład. Obecnie szczególnie dużą popularnością cieszą się te z nich, które bazują na ekstraktach z alg morskich i to właśnie po nie warto sięgać w pierwszej kolejności. W drogeriach i aptekach możemy dziś natrafić także na bronzery, spraye i balsamy, które utrwalają opaleniznę. Wiele z nich ma w swoim składzie beta-karoten w wysokim stężeniu. Ich regularne stosowanie sprawia, że odcień skóry w naturalny sposób staje się nieco ciemniejszy.

Dieta na wzmocnienie opalenizny

Osoby, którym zależy na utrzymaniu opalenizny przez dłuższy czas, nie muszą wcale ograniczać się do stosowania odpowiednich kosmetyków. Okazuje się, że z pomocą może im przyjść również właściwa dieta bogata w beta-karoten. Jego największe ilości znajdują się w marchewce, możemy jednak spotkać się z nim także w szeregu innych warzyw i owoców. Opaleniźnie sprzyja więc choćby jedzenie w dużych ilościach pomidorów, papryki oraz brzoskwini.