Tutaj jesteś

Jaki strój kąpielowy sportowy najlepiej kupić?

7 stycznia 2022 Lifestyle strój kąpielowy sportowy

Pływanie jest treningiem aerobowym, który świetnie wpływa na poprawę krążenia, a ponadto wzmacnia oraz modeluje naszą sylwetkę. Świetną alternatywą dla fitnessu będzie aqua aerobik. Warto podkreślić, że podstawą w udanej aktywności w wodze będzie dobranie odpowiedniego stroju kąpielowego. Właściwie dopasowany strój kąpielowy sportowy do sylwetki nie powinien nam krępować ruchów bądź powodować niechcianych otarć.

Luźny strój czy obcisły?


Na rynku dostępne są kąpielówki, które są praktyczne oraz wygodne. Powinny doskonale dostosować się zarówno do pływania w formie rekreacyjnej oraz do bardziej wyczynowego. Przed kupnem stroju kąpielowego warto będzie upewnić się, jaki jest regulamin danej pływalni i czy dane kąpielówki będą z nim zgodne. Jeśli mowa o stroju dla mężczyzn, to w większości basenów sportowych w naszym kraju obowiązują obcisłe spodenki kąpielowe – zakładanie luźniejszych szortów jest zabronione. Kupując kąpielówki, nie możemy wybrać modelu, który będzie zbyt duży bądź zbyt ciasny – noszenie go powinno być komfortowe. Trzeba również zwracać uwagę na jakość materiału, bowiem spodenki kąpielowe powinny w końcu wytrzymywać częste pranie, a także pływanie.

Jaki wybrać strój kąpielowy?

Będąc na basenie możemy zrezygnować z odkrytego stroju, bowiem nie chodzi w końcu o opalanie się. Warto podkreślić, że przy intensywniejszym ruchu strój dwuczęściowy będzie mógł się podwijać i ograniczać naszą swobodę ruchową. Z tego względu producenci strojów dwuczęściowych kładą większe starania na estetykę produktu niż wygodę, co sprawia, że przy regularniejszym zakładaniu tego typu modele mogą okazywać się dość mało praktyczne.
Jeśli mowa o pływaniu rekreacyjnym, to warto przede wszystkim kupić strój kąpielowe jednoczęściowy w wersji sportowej, o wiele bardziej zabudowanej. Należy pamiętać o tym, że jeśli chcemy ukryć mankamenty naszej sylwetki, to warto będzie wybrać wariant, który wymodeluje naszą talię – najlepiej sprawdzi się jednokolorowy bądź z ciekawą kombinacją kolorów. Jeśli mowa o stroju na basen o głębokich wcięciach to będzie świetny wybór dla niższych pań, które chcą optycznie wydłużać swą sylwetkę.

Na co zwrócić uwagę w czasie zakupu stroju kąpielowego?

Odpowiednio dobrany strój kąpielowy sportowy będzie świetnie przylegać do ciała. Ponadto musi być dopasowany do kształtu danej sylwetki. Kupując taki strój trzeba kierować się przede wszystkim rozmiarem, bowiem nie powinien być za bardzo obcisły bądź ograniczać naszych ruchów. Z kolei zbyt luźny model może przemieszczać się na naszym ciele i odkrywać jego fragmenty. Kupując strój kąpielowy sportowy należy zwrócić uwagę również na materiał, z którego został on wykonany. Warto podkreślić, że woda w basenie zawsze zawiera dodatek chloru. Z tego powodu tkanina musi być odporna na jego działanie. Właściwy strój kąpielowy nie powinien blaknąć, a ponadto zachowa swoją elastyczność na długi czas. Strój kąpielowy sportowy najlepiej kupić od sprawdzonego, renomowanego producenta.

Miejsca parkingowe w Gdańsku

Redakcja gdanskhostel.com.pl

Na stronie gdańskhostel znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące wakacyjnych podróży i turystyki. Znajdziesz także porady i rekomendacje dotyczące, nie tylko wakacyjnych, aktywności sportowych i rekreacyjnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?