Tutaj jesteś

Jakie atrakcje ma do zaoferowania Gdańsk?

5 stycznia 2022 Podróże Gdańsk atrakcje


Każdego roku Gdańsk odwiedza wielu turystów, którzy przyjeżdżają nie tylko z Polski, ale też z innych krajów. Nie powinno to nikogo dziwić, bo miasto ma wiele do zaoferowania. Można liczyć na mnogość i dużą różnorodność atrakcji. To właśnie w Gdańsku wybuchła II wojna światowa. Dla miłośników historii miejsce to będzie szczególnie wartościowe. Można podziwiać liczne zabytki, jednym z głównych plusów jest dogodne położenie nad Morzem Bałtyckim. Jeśli ktoś lubi spędzać aktywnie czas, chce spróbować swoich sił w sportach wodnych, spróbować regionalnych przysmaków, to warto odwiedzić Gdańsk.

Jakie można spotkać w miejscowości Gdańsk atrakcje?

Ciekawą atrakcją Gdańska jest Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, czyli Dom Uphagena. Jeśli kogoś interesuje to, jak dawniej mieszkali bogaci ludzie, to z pewnością się nie zawiodą. Po śmierci właściciela niczego nie zmieniono, więc dom zachował swój pierwotny stan. Kolejną atrakcją będzie Fontanna Neptuna w Gdańsku, wokół której krążą od wielu lat liczne legendy. Warto ich posłuchać, mieszkańcy chętnie się nimi podzielą. Ratusz Głównego Miasta to miejsce, którego nie można pominąć, jest to bardzo charakterystyczny budynek w stylu gotycko-renesansowym. Robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Na szczególną uwagę zasługują Wielka Sala Rady z pięknymi zdobieniami oraz najbardziej reprezentacyjna Sala Biała, w jej wnętrzu odbywały się między innymi audiencje królewskie. Warto poświęcić trochę czasu na dokładne zwiedzanie ratusza. Jednym z symboli Gdańska jest Żuraw, czyli największy i najstarszy dźwig portowy z czasów średniowiecznych. Wykorzystywano go podczas stawiania masztów, służył również jako brama miejska i narzędzie do przenoszenia ładunków. Miłośnicy klimatów marynistycznych powinni zajrzeć do muzeum w Ośrodku Kultury Morskiej, w którym czeka mnóstwo atrakcji. Niezwykłą atrakcją jest pierwszy statek zbudowany w Polsce po zakończeniu II wojny światowej z napędem parowym.

Godne polecenia miejsca w Gdańsku

Jeśli ktoś szuka klimatycznego miejsca, to powinien skierować swoje kroki w kierunku ulicy Mariackiej w Gdańsku. Prowadzi on do Bramy Mariackiej i Kościoła Mariackiego. Nie można pominąć Bazyliki Mariackiej, która robi ogromne wrażenie nie tylko z zewnątrz. W środku znajduje się liczne zabytki pochodzące z czasów średniowiecznych. Każdego dnia przed wybiciem południa odbywa się pokaz, podczas którego można podziwiać w pełni trzykondygnacyjny zegar astronomiczny mający czternaście metrów wysokości. Warto pokonać kilkaset schodów, aby móc podziwiać piękną panoramę miasta ze szczytu wieży. Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte to kolejna atrakcja Gdańska. To właśnie w nim można zapoznać się z ekspozycjami historycznymi przedstawiającymi losy wielu krajów w czasie wojny. Muzeum Bursztynu w Gdańsku również zasługuje na uwagę, bo można dowiedzieć się wielu ciekawostek i zobaczyć niezwykłe widoki. Istotnym miejscem w Gdańsku jest Europejskie Centrum Solidarności, czyli centrum poświęcone historii Solidarności i ruchów opozycyjnych. Dobrze znanymi atrakcjami są oczywiście molo i plaża w Gdańsku.

Taxi wodne Gdynia

Redakcja gdanskhostel.com.pl

Na stronie gdańskhostel znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące wakacyjnych podróży i turystyki. Znajdziesz także porady i rekomendacje dotyczące, nie tylko wakacyjnych, aktywności sportowych i rekreacyjnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?