gdanskhostel.com.pl

Strona o turystyce i wakacyjnych podróżach

PodróżeTurystyka

Ciekawe miejsca w Polsce: Trójmiasto atrakcje

Ciekawe miejsca w Polsce: Trójmiasto atrakcje

Jeśli kogoś interesuje wycieczka do nadmorskich miast, to warto postawić przede wszystkim na Gdańsk, Gdynię i Sopot. Tworzą one Trójmiasto, które obfituje w rozmaite atrakcje turystyczne. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego, warto przyjechać całą rodzinę, bo dla dzieci również jest mnóstwo rozrywek. W zależności od tego, ile czasu ktoś chce spędzić w tych znanych destynacjach, powinien dobrze zaplanować sobie plan zwiedzania. Jest tak wiele miejsc godnych odwiedzenia, że aż trudno ograniczyć się tylko do kilku. Turystyka w Trójmieście kwitnie, o czym warto przekonać się osobiście.

Jakie atrakcje ma do zaoferowania Trójmiasto?

Osoby wybierające się do Trójmiasta z dziećmi, powinny udać się do interaktywnego zoo Zwierzaki Nad Potokiem, w którym można świetnie bawić. Na terenie obiektu organizowane są nawet imprezy i uroczystości okolicznościowe. Można liczyć na festyny, biesiadowania, ognisko i grilla. Dzieci będą zachwycone możliwością dotknięcia mieszkańców zoo, nakarmienia ich, pogłaskania, przytulenia. Kucyki, emu, króliki, świnki morskie, alpaki, egzotyczne ptaki, owce, kozy, daniele i inne zwierzęta to nie jedyne atrakcje. Można również spróbować swoich sił na minikoparce dziecięcej, są również huśtawki i zjeżdżalnie dla dzieci. W Gdańsku już same ulice w Starym Mieście przykuwają wzrok. Kolorowe kamienice i bajkowe budowle stanowią unikalne ataksje. Na szczególną uwagę zasługuje Dwór Artusa, który stanowił rezydencję celtyckiego króla. Gdańska Archikatedra Oliwska słynie z pięknych dźwięków, które wygrywane są na oliwskich organach. Warto odwiedzić to miejsce przede wszystkim podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Atrakcją jest także Europejskie Centrum Solidarności, idealne miejsce dla osób, zainteresowanych historią Polski. Ogromne wrażenie robi Muzeum II Wojny Światowej, już sama architektura wzbudza zachwyt. W środku znajduje się mnóstwo ciekawych ekspozycji, które warto obejrzeć.

Co warto zobaczyć, będąc w Trójmieście?

Będąc w Trójmieście, warto przejść się malowniczym Parkiem Oliwskim. Będzie to świetne miejsce na odpoczynek podczas zwiedzania. Historycznym miejscem jest Westerplatte, na którym nastąpił atak Niemców na Polskę. Jeśli ktoś lubi przebywać blisko morza, to powinien wybrać się na brzezińskie molo. Będzie to idealna opcja dla osób szukających najczystszej plaży w Gdańsku. Na wyciągnięcie ręki są też liczne obiekty, w tym gastronomiczne, można liczyć na mnóstwo udogodnień dla turystów. Trzeba też wspomnieć o okolicznych schronach, bastionach i bramach, do tego dochodzą jeszcze multimedialne projekcie. Gdańsk obfituje w zabytki, warto udać się do gotyckiego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Do obejrzenia jest kilkadziesiąt kaplic, mnóstwo pięknych rzeźb i obrazów. Atrakcję stanowi zegar astronomiczny pochodzący z czasów średniowiecznych. Warto wejść na sam szczyt kościoła, aby móc podziwiać panoramę miasta. Wiele atrakcji czeka także na turystów, którzy skierują swoje kroki w kierunku Skweru Kościuszki. Trójmiasto to idealna okazja do podziwiania przepięknych okrętów, można też odbyć rejs statkiem wycieczkowym, zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej.