gdanskhostel.com.pl

Strona o turystyce i wakacyjnych podróżach

LifestyleWakacje

Wypoczynek nad polskim morzem

Wypoczynek nad polskim morzem

Obecnie coraz więcej rodziców decyduje się na spędzenie wypoczynku z dziećmi nad polskim morzem. Mimo tego, że Bałtyk stał się bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów, to młodzi rodzice często boją się spędzać tam urlop ze swoimi dziećmi. Coraz wyższe ceny, brak pewnej pogody, tłumy i hałas mogą skutecznie odstraszać, to istnieje wiele miejscowości nad polskim morzem, które zapewnią ciszę i spokój. Wiele rodziców zastanawia się, gdzie nad morze z dziećmi warto się wybrać.

Urlop w Świnoujściu

Świnoujście jest dużym i znanym nie tylko wśród Polaków uzdrowiskiem. W tej miejscowości woda jest bardzo czysta i niemal zawsze cieplejsza niż w miejscowościach położonych na wschodzie polskiego wybrzeża – jest tak za sprawą korzystnych prądów morskich. Warto podkreślić, że na tutejszych piaszczystych plażach, zawsze możemy znaleźć miejsce, bowiem jest ona bardzo długa i szeroka. Podczas sezonu można wygodnie ustawić się na plaży. Możemy rozstawić plażowe kosze-leżanki, które pozwolą rodzicom komfortowo plażować. Ponadto rzucą cień, który pozwoli na zabawę w piaski nawet w czasie największych upałów.

Urlop w Łebie

Łeba jest także świetną miejscowością na spędzenie urlopu z dziećmi. Jest to znakomite miejsce, które świetnie połączy wszelkie potrzeby dzieci, a także rodziców, bowiem każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto będzie sporo okazji, aby dobrze bawić się wspólnie. Niestety nie będzie tu tak cicho, jak w mniejszych miejscowościach, jednakże znajdziemy tutaj wiele ciekawych atrakcji. Świetnym wyborem będzie zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego. Można w nim obserwować ruchome wydmy, które co prawda nie poruszają się tak szybko, abyśmy mogli zobaczyć ich przemieszczenie gołym okiem, jednakże do złudzenia będą przypominać Saharę.

Wypoczynek we Władysławowie

Władysławowo jest miastem, w którym co roku można zobaczyć wiele rodzin z dziećmi. Plaża w tej miejscowości jest czysta, szeroka i zadbana. Ponadto znajdują się w niej atrakcje, które będą przyciągać dzieci, na przykład dmuchane zabawki do skakania. Jednakże tym, co głównie przyciąga tu rodziny z pociechami, nie jest plaża, lecz to, co można robić po plażowaniu. Nawet trzyletnie dzieci mogą chodzić po linach w Tarzan Parku, czyli parku linowym. Poziom trudności będzie dostosowany do wieku dzieci. Ponadto we Władysławowie znajduje się Wesołe Miasteczko, w którym mieści się Diabelski Młyn, a także największa w naszym kraju kolejka górska.

Darłówko

Darłówko jest jedną z dzielnic gwarnego nadmorskiego kurortu – Darłowa. W tej miejscowości jest o wiele spokojniej, i dzięki temu o wiele przyjaźniej, zwłaszcza dla najmłodszych. Pomimo tego znajdziemy tutaj wiele różnych atrakcji – port rybacki, place zabaw czy rozsuwany most. Ponadto w granicach tego miasta znajdziemy pięciokilometrową plażę przez środek której przebiega rzeka Wieprza, która dzieli ją na zachodnią oraz wschodnią. Warto podkreślić, że strona wschodnia będzie o wiele przyjaźniejsza dla rodzin z pociechami.