gdanskhostel.com.pl

Strona o turystyce i wakacyjnych podróżach

PodróżeTurystyka

Jakie są ciekawe atrakcje we Władysławowie?

Jakie są ciekawe atrakcje we Władysławowie?

W obecnych czasach coraz więcej Polaków decyduje się na urlop nad polskim morzem. Przystępne ceny i piękna przyroda kuszą co roku rodaków. Władysławowo jest jednym, z najpopularniejszych miejscowości nadmorskich. Warto dowiedzieć się o ciekawych atrakcjach w tym kurorcie.

Atrakcje Władysławowo – Aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu jest jedną z najsławniejszych atrakcji we Władysławowie. Powstała obok Ośrodka Przygotować Olimpijskich Cetniewo. W tym miejscu szkolili się i szlifowali swe umiejętności Polscy Olimpijczycy, w wielu różnych dyscyplinach. Warto podkreślić, że po umieszczenie odlanych z brązu nowych nazwisk znajdujących się w Alei Gwiazd sportu, każdy z wyróżnionych w taki sposób sportowców, przystępuje do sadzenia swojego drzewka w Ośrodku olimpijskim. W połowie Alei Gwiazd Sportu znajdziemy zrobioną z piaskowca rzeźbę o nazwie: Korona Himalajów. Można na niej zobaczyć czternaście ośmiotysięczników ziemskich. Warto podkreślić, że do każdego szczytu została przyczepiona tabliczka z polskimi himalaistami, którzy na niego weszli.

Plaża we Władysławowie

Miejscowa plaża cechuje się tym, że jest szeroka oraz bardzo piaszczysta. Jest to miejsce bezpieczne do pływania, bowiem nad bezpieczeństwem Turystów czuwać będą wykwalifikowani ratownicy. Strzeżonych kąpielisk jest aż pięć.

Dom Rybaka

Dom Rybaka to bardzo ciekawy architektoniczne budynek, który jest socrealistyczny – posiada bardzo wysoką więżę. Warto podkreślić, że powstał w latach 50. jako hotel głównie dla rybaków. Budowa tego budynku pochłonęła aż 20 milionów złotych. Rybacy w tamtych czasach bardzo narzekali na brak własnych mieszkań. W obecnych czasach budynek ten pełni funkcję ratusza, urzędu i oczywiście turystyczną.

Muzeum Motyli

Ciekawą atrakcją Władysławowa jest Muzeum Motyli, które zajmuje w sumie dwa niewielkie pokoje. Jednakże na tej niewielkiej przestrzeni znajdziemy dziesiątki gatunków motyli dziennych oraz nocnych. Ponadto znajdziemy również kolekcję okazów, które występują tylko w Polsce. Jest to bardzo ciekawe miejsce do zwiedzenia, z pewnością dorośli jak i dzieciaki powinni być zachwyceni.

Labirynt w Polu Kukurydzy

Kolejnym ciekawym miejscem na zwiedzanie jest Labirynt W Polu Kukurydzy. Jest to przede wszystkim gratka dla wszelkich fanów filmów o UFO. Jeżeli chcemy się świetnie bawić, to warto wchodzić pojedynczo bądź w dwie osoby co pięć minut. Jeżeli pójdziemy większą grupą, to zawsze znajdzie się lider, za którym wszyscy będą chcieli iść. Labirynt w Polu Kukurydzy jest ciekawym miejscem. Tuż przy wejściu otrzymamy mapkę, gdzie będą zaznaczone punkty i litery, które trzeba odnaleźć, aby rozwiązać krzyżówkę i odnaleźć zwierzęta, np. króliki. Niewątpliwie jest to świetna atrakcja Władysławowa.

Ocean Park

Będąc we Władysławowie nie można zapomnieć o Ocean Parku, w którym możemy przenieść się do morskiego świata i przeżyć świetną przygodę w towarzystwie naturalnej wielkości figurek zwierząt zamieszkujących morza, a także oceany. Miejsce jest przeznaczone dla praktycznie każdej osoby.