gdanskhostel.com.pl

Strona o turystyce i wakacyjnych podróżach

LifestyleSport

Jak wygląda nurkowanie w Bałtyku?

Jak wygląda nurkowanie w Bałtyku?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na nurkowanie nad naszym polskim morzem. Nurkowanie w Bałtyku z pewnością można zaliczyć do wyjątkowych doświadczeń. Jest tak dlatego, ponieważ ciężko je będzie porównać do innych akwenów na świecie. Warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pozwolą lepiej nurkować w tym pięknym morzu.

Dlaczego nurkowanie w Bałtyku jest tak ciekawe?

Wyróżniającym aspektem jest przede wszystkim zielony kolor wody i często zmienna widoczność. Ponadto warunki atmosferyczne wymagają od nurków specjalistycznego przygotowania, wiedzy, a także umiejętności nurkowych. Należy pamiętać o tym, że magnesem, który przyciąga nurków w ten rejo świata jest spora ilość wraków. Spora część z nich ze względu na swą niepowtarzalność, zaliczana jest do ścisłej czołówki miejsc nurkowych znajdujących się w Europie. Nasz polski Bałtyk kryje wiele różnych skarbów. Tragizm drugiej wojny światowej spowodował, że wiele statków leży na dnie naszego morza. Dzięki temu nurkowanie w Bałtyku stało się bardzo popularne w obecnym wieku. Według szacunków, na dnie naszego morza spoczywa około sto wraków, choć przeważająca większość z nich pozostaje wciąż niedostępna dla nurków.

Z kim najlepiej pojechać na nurkowanie wrakowe?

Na różnych portalach dotyczących nurkowania można znaleźć jednostki, które wywożą nurków na pozycje wrakowe. Można przeczytać opis oferty, oglądać zdjęcia i dokonać wyboru według własnego kryterium. Często pod opisem jednostki nurkowej możemy także znaleźć listę wraków na które w niedalekim czasie organizowane będą nurkowania. Warto podkreślić, że z podobnych funkcji możemy skorzystać czytając na przykład opis wraku. Trzeba też wspomnieć o tym, że pod jego zdjęciami zobaczymy listę łodzi, które w najbliższym czasie będą organizować nurkowanie. Jeżeli z listy wraków znajdziemy już taki, który będzie nam odpowiadał, to trzeba kliknąć w odpowiedni przycisk pod jego opisem. W ten sposób powinien pojawić się termin nurkowania. Ponadto resztę szczegółów dotyczących nurkowania można otrzymać od organizatora bądź szypra planującego nasze nurkowanie. Cała procedura powinna być prosta i intuicyjna.

Jak przebiega proces nurkowania?

Wiele osób zastanawia się, czy nurkowanie w Bałtyku wymaga przewodnika. Po wcześniejszy wysłuchanym omówienia można wraz z partnerem bez dodatkowego nadzoru zacząć nurkować. Ponadto na specjalne życzenia organizator nurkowy będzie mógł za stosowną dopłatą zorganizować dla nas przewodnika nurkowego – jest to świetna opcja, zwłaszcza dla początkujących nurków. Często pojawiają się pytania dotyczące kosztu naładowania butli. Należy pamiętać, że ceny butli z tlenem będą zależeć od wybranej wypożyczalni sprzętu. Z tego powodu ceny mogą znacząco różnić się od siebie i dlatego najlepiej będzie dopytać się organizatora o dokładniejszą wycenę. Koszty nie powinny być duże, jednakże najlepiej dowiedzieć się wszelkich istotnych informacji przed kupnem oferty. Dzięki temu obędzie się bez kłopotliwych niespodzianek.