Tutaj jesteś

Jak można aktywować bon turystyczny?

6 stycznia 2022 Podróże jak aktywować bon turystyczny


Program socjalny pod postacią bonu turystycznego odbił się szerokim echem wśród polskiego społeczeństwa. Wiele rodzin skorzystało z tej opcji, która została przygotowana przez polski rząd. Sporo osób zastanawia się, jak aktywować bon turystyczny i jakie są wymogi co do niego.

Polski Bon Turystyczny to dokument elektroniczny. Posiada on unikalny 16-cyrowy numer. Dostępny jest na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (należy wybrać zakładkę „Ogólny”, a kolejno „Polski Bon Turystyczny”). Warto podkreślić, że z tego dokumentu będzie wynikało między innymi, kto jest uprawniony do bonu turystycznego i jaka jest kwota świadczenia na poszczególne dziecko.

Czym jest Polski Bon Turystyczny?

Polski Bon Turystyczny to przede wszystkim forma wsparcia dla polskich rodzin, a także branży turystycznej. Jest tak dlatego, bowiem w związku z trudniejszą sytuacją gospodarczą, która została wywołana przez COVID-19, rząd postanowił wesprzeć zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. Miliony osób w Polsce mogło skorzystać z programu, który został stworzony przez rząd w naszym kraju. Wysokość świadczenia to jednorazowe 500 złotych na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze osiemnastego roku życia. Ponadto przysługuje jedno dodatkowe świadczenie, które jest w formie uzupełnienia bonu o wysokości 500 złotych dla dziecka, które posiada orzeczenie o istniejącej niepełnosprawności. Warto podkreślić, że za pomocą bonu możemy zapłacić za wszelkie usługi hotelarskie bądź imprezy turystyczne, które odbywają się w Polsce do końca marca 2022 roku. Dzięki bonowi turystycznemu można lepiej spędzić wakacje!

Jak aktywować Polski Bon Turystyczny?

Wiele osób zastanawia się, jak aktywować Polski Bon Turystyczny. Pierwszym krokiem będzie zalogowanie się na własny profil PUE ZUS. Następnie należy wybrać z górnego menu zakładkę „Ogólny” i przejść do zakładki ” Polskiego Bonu Turystycznego”. W celu aktywacji bonu turystycznego należy kliknąć przycisk „Aktywuj bon”. Następnym krokiem będzie wyświetlenie okna „Aktywacja Bonu” i wpisanie swojego numeru telefonu komórkowego, a także adresu e-mail. Jeżeli już to zrobimy, to trzeba zapoznać się z klauzulą informacyjną, która jest skierowana dla osób uprawnionych do świadczeń w formie Polskiego Bonu Turystycznego (RODO). Kolejnym krokiem będzie kliknięcie w „Aktywuj bon”. Na końcu powinna wyświetlić się nam informacja, iż aktywowaliśmy bon, a także obsługę płatności. Po zrobieniu wszystkiego powinno przyjść nam na e-mail potwierdzenie, iż aktywowaliśmy bon oraz kod obsługi płatności. Należy to potwierdzić. Potwierdzenie otrzymamy z adresu : [email protected]. Cała procedura aktywowania bonu turystycznego jest banalnie prosta i intuicyjna, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z aktywacją.

Czy musimy złożyć wniosek, by otrzymać bon turystyczny?

Jeżeli chcemy otrzymać bon turystyczny, to nie musimy składać wniosku o jego przyznanie. Jedyne co trzeba, to aktywować go na stronie rządowej. Żeby to zrobić, należy zalogować się na własny profil PUE ZUS, który jest dostępny w serwisie www.zus.pl.

Taxi wodne Gdynia

Redakcja gdanskhostel.com.pl

Na stronie gdańskhostel znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące wakacyjnych podróży i turystyki. Znajdziesz także porady i rekomendacje dotyczące, nie tylko wakacyjnych, aktywności sportowych i rekreacyjnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?