Tutaj jesteś

Najciekawsze latarnie morskie w Polsce

7 stycznia 2022 Turystyka latarnie morskie w polsce

Obecnie na polskie wybrzeże przyjeżdża coraz więcej turystów – również tych zagranicznych. Przeważnie osoby, które wybierają się nad nasze wybrzeże, planują spędzić tam czas na plaży, a także skorzystaniu z wielu ofert dla turystów. Niestety wciąż wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, iż polskie wybrzeże nie jest jedynie miejscem na odpoczynek plażowy czy korzystanie ze sportów wodnych. Możemy nad Bałtykiem znaleźć wiele niespotykanych atrakcji, które z pewnością wzbudzą spore zainteresowanie zarówno osób dorosłych, jak i dzieci i młodzież. Warto zwiedzić najpopularniejsze latarnie morskie w Polsce.

Szlak Latarni Morskich Polskiego Wybrzeża

Ciekawym przykładem atrakcji nad polskim Bałtykiem, jest Szlak Latarni Morskich Polskiego Wybrzeża. Mówiąc ściślej jest to kilkanaście latarni morskich, które znajdują się nad naszym polskim wybrzeżem – wszystkie cieszą się bardzo interesującą historią. Wchodząc na takie latarnie, można cieszyć się wspaniałym punktem widokowym. Warto podkreślić, że osoby, które wielbią jazdę na rowerze, mogą uzyskać odznakę rowerową świadczącą o przebyciu całego szlaku polskich latarni. Warto dowiedzieć się o najpopularniejszych latarniach z tej listy.

Latarnia morska w Świnoujściu

Latarnia morska W Świnoujściu jest najwyższą nad polskim Bałtykiem. Wyróżnia się przede wszystkim wysokością, bowiem należy do jednych z najwyższych na świecie. Żeby wejść na jej szczyt, trzeba pokonać aż 308 wąskich schodków, jednakże warto, bowiem widok roztaczający się z góry może zapierać dech w piersiach.

Latarnia morska w Kołobrzegu

Latarnia morska w Kołobrzegu została zbudowana pod koniec 1947 roku blisko ujścia rzeki Parsęty. Przede wszystkim jest to miejsce z wyjątkową historią, która ma silny związek z drugą wojną światową. W tym miejscu mamy także możliwość zwiedzenia latarni, a także podziwiania wspaniałego widoku z jej wysokiego szczytu.

Latarnia morska w Darłowie

Darłowo jest bardzo popularną miejscowością nad polskim morzem. Będąc w tym miejscu nie można zapomnieć o latarnie, która jest bardzo ładną i niedużą budowlą, jednakże posiada swój niepowtarzalny urok. Kilka lat temu zostały wyremontowane okolice latarni, z tego powodu ta okolica będzie idealną opcją na spokojne spacery.

Latarnia morska w Ustce

W Ustce znajdziemy piękną latarnię, która wyróżnia się bardzo ciekawą architekturą. Została zbudowana pod koniec XX wieku. Warto wybrać się w to miejsce na ciekawy spacer, bowiem do latarni możemy dotrzeć przechodząc przez piaszczystą plażę.

Latarnia morska Rozewie

Latarnia morska w Rozewie jest najstarszą tego typu budowlą w naszym kraju. Została zbudowana w 1822 r. Jeśli chcemy wybrać się w to miejsce, to będziemy mogli rozkoszować się wspaniały widokami, a także poszerzyć naszą wiedzę poprzez udanie się do muzeum, które jest poświęcone historii latarnictwa w Polsce. Niewątpliwie jest to jedna z najciekawszych latarni w Polsce i będąc w Rozewie koniecznie trzeba ją zwiedzić.

Taxi wodne Gdynia

Redakcja gdanskhostel.com.pl

Na stronie gdańskhostel znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące wakacyjnych podróży i turystyki. Znajdziesz także porady i rekomendacje dotyczące, nie tylko wakacyjnych, aktywności sportowych i rekreacyjnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?