gdanskhostel.com.pl

Strona o turystyce i wakacyjnych podróżach

Turystyka

Gdzie na wakacje z niemowlakiem?

Gdzie na wakacje z niemowlakiem?

Wiele rodziców zastanawia się, gdzie pojechać na wakacje z niemowlakiem. W Polsce mamy do wyboru góry, morze, a także piękne jeziora. Każdy z nas ma inne upodobania. Jednakże niezależnie od nich, warto dowiedzieć się, gdzie warto udać się z niemowlakiem.

Wypoczynek z niemowlakiem

Malutcy podróżnicy mają swe oczekiwania względem takich wyjazdów. Przede wszystkim warto dowiedzieć się od innych rodziców, którzy są bardziej doświadczeni. Dobrze dowiedzieć się, jak w ogóle takie podróżowanie z niemowlakiem będzie wyglądało, o czym najlepiej pamiętać, w jaki sposób planować pobyt. Jeżeli nie mamy takich rodziców w pobliżu, to warto stosować się do kilku prostych rad, które dotyczą urlopu z malutką pociechą.

Wypoczynek nad morzem

W obecnych czasach ciężko będzie znaleźć bobaska, który nie będzie zachwycony ogromnymi plażami mającymi nieskończoną ilość piasku oraz wody. Nawet kilkumiesięczne bobaski samodzielnie siedzące i stojące będą z radością grzebać drobnymi rączkami w piasku i przesypywać go. Trzeba też wspomnieć o tym, że niemowlaki z radością będą zanurzać stopy w morskiej wodzie, ponieważ jest to niesamowita zabawa dla nich. Oprócz tego pobyt nad polskim Bałtykiem ma wiele innych zalet – podniesie naturalną odporność. Dodatkowo spędzając wakacje nad polskim morzem, będziemy mieli możliwość kontaktu z naturą, a szum otaczających fal będzie świetnym usypiaczem dla niemowlaka, zwłaszcza w czasie codziennej drzemki. Żeby przemieszczanie z najmłodszym było jak najłatwiejsze, w czasie nadmorskich spacerków najlepiej będzie skorzystać z ergonomicznego nosidełka, które będzie bardzo bezpieczne nawet dla kilkutygodniowego bobaska. Warto zakupić nosidła dla dzieci o wadze od 4 do 15 kilogramów.

Urlop w górach

Urlop w górach to także świetny pomysł na wypoczynek z najmłodszymi pociechami. Niespełna roczne dziecko z entuzjazmem wyruszy na ciekawą wyprawę na plecach rodzica w góry. Warto będzie zastosować nosidło turystyczne – dzięki niemu można pokonać nawet najdłuższe górskie szlaki, a pociecha nie będzie wcale zmęczona. Warto jednak pamiętać o tym, iż maszerowanie z maluszkiem zajmuje nieco więcej czasu, a robienie częstszych postów będzie okazją do tego, aby bobasek rozprostował nogi i podróżował z jeszcze większym zadowoleniem. Urlop w Tatrach będzie świetną opcją na tego typu wakacje. Chodząc po górskich szlakach, warto będzie dać sobie trochę czasu na poznawanie przyrody i obserwowanie zwierząt. Warto dodać, że w naszych pięknych górach można beztrosko biwakować – niemowlaki bardzo lubią taką formę spędzania czasu.

Innym ciekawym pomysłem na spędzenie czasu w górach będzie jazda na rowerze. W Tatrach, Bieszczadach i innych górach istnieje wiele przyjemnych tras rowerowych. Do takiej formy spędzania czasu z niemowlakiem przyda się niewątpliwie przyczepka rowerowa, w której z łatwością będziemy przewozić nawet dwójkę bobasków. Takie przyczepki można bez problemu wypożyczyć – to samo tyczy się rowerów. Niemowlaki bardzo lubią taką formę spędzania czasu, a góry będą idealne do tego.