Tutaj jesteś

Godne polecenia atrakcje turystyczne w Polsce

5 stycznia 2022 Turystyka atrakcje turystyczne w Polsce


Wiele osób decyduje się na wycieczki zagraniczne w poszukiwaniu pięknych miejsc, a nie zdając sobie nawet sprawy z tego, że w Polsce jest mnóstwo atrakcji. Można liczyć na dużą ich różnorodność, dzięki czemu dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego, niezależnie od potrzeb, preferencji i oczekiwań. Warto wykorzystać wolny czas i lepiej poznać Polskę, bo ma ona wiele do zaoferowania. Znajdzie się coś dla miłośników wypoczynku zarówno aktywnego, jak i biernego. Jeśli ktoś nie wie, dokąd się wybrać i jak zaplanować najbliższy urlop, to powinien zacząć od poznania topowych atrakcji turystycznych w Polsce. O istnieniu wielu z nich niektórzy nie mają nawet pojęcia.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Polsce

Godną polecenia atrakcją w Polsce jest Muzeum Zamkowe w Malborku. Wiele osób z pewnością pamięta słynny zamek krzyżacki, czyli niezdobytą twierdzę, największy budynek wzniesiony wyłącznie za pomocą ludzkich rąk. Obecnie można podziwiać liczne kolekcje w muzeum i panoramę miasta ze szczytu wieży widokowej. Jeśli ktoś lubi czuć nieco adrenaliny i chce spróbować swoich sił w sportach wodnych, to można mu polecić spływy kajakami po Wiśle. Ciekawą atrakcją jest Żywe Muzeum Piernika w Toruniu. Podczas pobytu w nim można dowiedzieć się, jak powstają pyszne słodkości, przygotować samemu ciasto i upiec pierniki. W muzeum znajduje się mnóstwo tradycyjnych przyborów, maszyn i zabytkowy piec. Toruńska Piernikarnia również robi spore wrażenie, umożliwia turystom wypiekanie i dekorowanie przysmaków. Można również wziąć udział w warsztatach, nabyć nowych umiejętności kulinarnych i zaskoczyć później nimi bliskich. Zamek w Łańcucie to kolejna polska atrakcja, budynek Lubomirskich i Potockich został wpisany na listę pomników historii. Już sam obiekt robi spore wrażenie, ale nie można też pominąć malowniczego parku. Wielu osobom spodoba się wizyta w Kopalni Soli Bochnia, znajduje się w niej mnóstwo pięknie przyozdobionych kaplic podziemnych.

Co warto zobaczyć w Polsce?

Jeśli komu zależy na zobaczeniu nietypowego ogrodu, to powinien odwiedzić Hortulus Spectabilis z największym labiryntem grabowym i wieżą widokową. Ogrody zajmują teren mający powierzchnię hektara, a ściany labiryntu osiągnęły prawie dwa metry wysokości. W Pszczynie czekają na turystów ciekawe atrakcje w postaci Pszczyńskiej Zagrody Żubrów i Skansenu Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Oczywiście nie brakuje też szeregu innych gatunków zwierząt w postaci łosi, danieli, muflonów, dzików, jeleni itd. Jeśli ktoś chce zadbać o swoje zdrowie i jednocześnie odwiedzić ciekawe miejsce, to godna polecenia będzie Pijalnia wód mineralnych i Mazurskie tężnie solankowe w Gołdapi. Do dyspozycji są seanse w grocie solnej, mini tężnie. Będzie to wspaniała opcja dla osób borykających się różnymi chorobami. Miłośnikom historii spodobają się Sztolnie Walimskie. W podziemnych pomieszczeniach, w których Niemcy prowadzili różne prace budowlane w czasie wojny światowej znajduje się mnóstwo tajemniczych obiektów. Warto odwiedzić również zamek Piastowski w Raciborzu i Grodno w Zagórzu Śląskim, polskie parki narodowe, twierdzę Srebrna Góra, Chełmskie Podziemia Kredowe.

Taxi wodne Gdynia

Redakcja gdanskhostel.com.pl

Na stronie gdańskhostel znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące wakacyjnych podróży i turystyki. Znajdziesz także porady i rekomendacje dotyczące, nie tylko wakacyjnych, aktywności sportowych i rekreacyjnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?