Tutaj jesteś

Gdynia plaża – miejsca które koniecznie trzeba zobaczyć

5 stycznia 2022 Turystyka Gdynia plaża


Gdynia plaża jest miejscem, które warto odwiedzić nie tylko w sezonie letnim. Wiele ciekawych atrakcji czeka na nas również zimą. Z niniejszego artykułu dowiedzą się państwo co warto zobaczyć w pierwszej kolejności.

Co warto wiedzieć o Gdyni?

Gdynia z jednej strony ma dostęp do plaży, a z drugiej otoczona jest przepięknym lasem. Osoby, które chcą aktywnie spędzić wolny czas powinny odwiedzić wielkie piaskownice, które potocznie nazywane są właśnie plażami. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście Gdynia plaża w samym centrum miasta. Godne uwagi są również przepiękne plaże w Redłowie, Babich Dołach i Orłowie. Piaszczyste plaże wbrew pozorom są doskonałym wyborem nie tylko dla rodzin z dziećmi. Najbardziej malownicza plaża jest oczywiście w Orłowie. Z wybrzeża można podziwiać rybackie łódki i niepowtarzalny gdyński klif. Warto wspomnieć również o tym, że przy plaży w Orłowie znajduje się plac zabaw dla dzieci. W wolnej chwili warto przejechać się także zabytkowym trolejbusem 326. W Orłowie dostępne jest także molo, które powstało w czasie I wojny światowej.

Komfortowy wypoczynek dla całej rodziny

Obowiązkowym punktem przy zwiedzaniu centrum Gdyni jest oczywiście spacer Bulwarem Nadmorskim. Z plaży w centrum można przedostać się spacerkiem do plaży w Redłowie. Osoby, które chcą aktywnie spędzić wolny czas mogą skorzystać z dobrodziejstwa ścieżki rowerowej. W sezonie wakacyjnym bez problemu można wypożyczyć rower, hulajnogę lub gokart. Przy gdyńskich rybkach koniecznie trzeba zrobić piękne zdjęcia pamiątkowe. Kolejnym punktem wartym uwagi jest Skwer Kościuszki, przy którym w dalszym ciągu cumują statki. Miłośnicy marynarki mogą obejrzeć rewelacyjne niszczyciele i żaglowiec Dar Pomorza. Pamiętać należy również o tym, że z nabrzeża odpływają stateczki wycieczkowe, dzięki którym można zwiedzić port. W sezonie letnim do dyspozycji jest statek piracki, którym można przepłynąć po Zatoce Gdańskiej.

Miejsca warte zwiedzenia w Gdyni

Osoby, które lubią spacerować powinny wybrać się na Kamienną Górę. Z punktu widokowego przy pięknej pogodzie można wypatrzyć Półwysep Helski. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że na Kamienną Górę można wjechać kolejką linowo-terenową. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Adventure Park Kolibki. Jest to wspaniałe miejsce nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Bardzo wiele do zaoferowania ma również Gdynia plaża Babie Doły. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą obejrzeć torpedownię Tkacz z II Wojny Światowej. W Oksywie można obejrzeć również łódź podwodną typu Kobben. Niezapomnianych wrażeń dostarcza Akwarium Gdyńskie. To właśnie tutaj można w wolnej chwili obejrzeć najpopularniejsze okazy ryb z bardzo odległych zakątków oceanów. Gdynia plaża jest kameralna i jedyna w swoim rodzaju. Olbrzymim atutem miasta jest to, że można znaleźć nocleg w dobrej cenie nawet w sezonie wakacyjnym. Miło spędzić czas na plaży mogą nie tylko rodziny z dziećmi, ale również pary i single. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą odpocząć od pracy i naładować swoje baterie na kolejne ciężkie dni.

Taxi wodne Gdynia

Redakcja gdanskhostel.com.pl

Na stronie gdańskhostel znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące wakacyjnych podróży i turystyki. Znajdziesz także porady i rekomendacje dotyczące, nie tylko wakacyjnych, aktywności sportowych i rekreacyjnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?