Tutaj jesteś

Dlaczego warto korzystać z treningów EMS? Sprawdź ich zalety!

20 maja 2022 Sport Dlaczego warto korzystać z treningów EMS

Treningi określane jako EMS są dzisiaj prawdziwym hitem. Dowiedz się, co dokładnie kryje się pod tym właśnie skrótem, a także sprawdź, dla kogo trening EMS będzie najlepszym rozwiązaniem!

EMS – trening połączony z elektrostymulacją mięśni

Electric Muscle Stimulation – właśnie tak rozwija się skrót EMS. Na język polski można przetłumaczyć go jako elektrostymulacja mięśni. 

Proces polegający na stymulacji mięśni energią elektryczną bazuje na wykorzystaniu specjalnych urządzeń. W klubach sportowych mają one formę stacjonarnych jednostek wyposażonych w ekrany. Podłącza się do nich specjalne kamizelki z elektrodami, w których wykonywane są ćwiczenia.

Dzięki wykorzystaniu elektrostymulacji mięśniowej można osiągnąć bardzo dobre rezultaty, ponieważ impulsy elektryczne wspierają pracę układu mięśniowego. W efekcie można wyćwiczyć mięśnie i zrzucić nadmiar kilogramów znacznie szybciej i skuteczniej niż podczas standardowych treningów!

W jaki sposób EMS wspiera treningi?

Elektrostymulacja mięśni ma wiele korzyści, co powoduje, że obecnie korzysta z niej wiele osób. Kiedyś była ona używana głównie przez sportowców z pierwszych stron gazet, natomiast obecnie skorzystać może z niej praktycznie każdy z nas.

Podczas korzystania z urządzeń do EMS wytwarzane są serie impulsów elektrycznych, które docierają do partii mięśniowych. Urządzenia te oferują różne rodzaje programów, za pomocą których można prowadzić wiele treningów nakierowanych na konkretne cele. Wtedy wystarczy wykonywać konkretne ćwiczenia, które wspierane są przez elektrostymulację mięśni, by osiągnąć zamierzony efekt.

Dzięki EMS można wspomagać pracę nawet głęboko położonych, trudnych do wyćwiczenia mięśni, co powoduje, że jest to świetny pomysł dla osób, którym zależy właśnie na takich efektach.

Również EMS kompleksowo wspomaga pracę całego organizmu, dlatego też treningi tego typu mają tak naprawdę uniwersalne zastosowanie.

Treningi EMS – gdzie są dostępne?

Z treningów EMS można skorzystać obecnie w wielu klubach sportowych, które zajmują się ich organizowaniem.

W Warszawie można skorzystać z nich w klubach InTime, między innymi: https://www.intime.pl/intime-warszawa/postepu-27/.

Dostępne są też urządzenia do domowych treningów EMS, jednak nie zapewniają one aż tak skutecznych efektów, a także wymagają większej motywacji ze strony osoby ćwiczącej.

Kiedy warto skorzystać z treningów EMS?

Skorzystanie z treningów EMS związane jest z różnorakimi korzyściami, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej. Dla kogo będą one najlepszym rozwiązaniem?

Przede wszystkim treningi EMS są doskonałym wyborem dla każdego, kto nie ma zbyt wiele czasu na ćwiczenia. Eksperci w tej dziedzinie wskazują, że wystarczy zaledwie 20 minut, aby osiągnąć efekt podobny do parugodzinnego pobytu na siłowni. W tym czasie można spalić nawet ponad 1200 kalorii!

Treningi EMS mają również bardzo szerokie zastosowanie pod kątem ich przeznaczenia. Mogą być one wykorzystane przez osoby, które:

  • chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy – mają nadwagę, otyłość
  • pragną poprawić wygląd swojej sylwetki – wymodelować jej partie, zmniejszyć widoczność cellulitu
  • poprawić prace swoich mięśni – sprawić, że będą one mocniejsze i bardziej rozbudowane
  • zmniejszyć dolegliwości bólowe – treningi EMS to bardzo dobry wybór dla osób, które mają problemy z bólami kręgosłupa, na przykład ze względu na pracę w pozycji siedzącej, stojącej
  • muszą prowadzić rehabilitację – treningi tego typu nie powodują znacznego obciążenia dla układu ruchu, w tym stawów, dlatego mogą być bardzo dobrym uzupełnieniem programów rehabilitacyjnych

Warto więc wypróbować treningi EMS – dzięki nim swoje cele treningowe można osiągnąć znacznie prędzej i skuteczniej!

Miejsca parkingowe w Gdańsku

Redakcja gdanskhostel.com.pl

Na stronie gdańskhostel znajdziesz ciekawe artykuły dotyczące wakacyjnych podróży i turystyki. Znajdziesz także porady i rekomendacje dotyczące, nie tylko wakacyjnych, aktywności sportowych i rekreacyjnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?